Завтра 0
Розгорнути Згорнути

Найкращий день у кар'єрі Луніна, сюрприз від німецьких аутсайдерів та потрійне фіаско англійців

Головні підсумки єврокубкового тижня

Чвертьфінальні протистояння в усіх трьох єврокубкових турнірах сезону 2023/24 вже стали частиною історії, і чотирьом щасливчикам у кожному з них залишилося зробити лише один, останній крок до фіналу.

Багато дуелей 1/4 справді вийшли дуже драматичними та непередбачуваними: приблизно в половині з усіх 12-ти протистоянь далі пройшли команди, які перед його стартом вважалися аутсайдерами, у чотирьох випадках справа дійшла до серії пенальті, Україна досить несподівано втратила двох з трьох своїх представників на європейській арені, а найменш представленими з топ-5 ліг на стадії півфіналу несподівано стала АПЛ та Прімера.

Пропонуємо детальніше поговорити про все, що сталося у європейському футболі у цей мід-вік.

Ліга чемпіонів: Королівський перформанс Луніна, провал Арсенала та шикарний камбек Боруссії

Для українських уболівальників головною подією тижня у Лізі чемпіонів, звичайно ж, стала серія пенальті, в якій мадридський Реал з Андрієм Луніним переграв Манчестер Сіті та вирушив до півфіналу (1:1, пен. 4:3). Голкіпер нашої збірної, який відбив два 11-метрові удари від Бернарду Сілви та Ковачича, справді пережив найкращий день у своїй кар'єрі, і здається, що це був її переломний момент, після якого Луніна почнуть сприймати зовсім по-іншому. Після матчу з Сіті обліковий запис Андрія в Інстаграм став другим за популярністю серед усіх українських спортсменів. Тепер на голкіпера підписано 2,1 млн осіб, і більше лише Олександр Зінченка має – 2,6 млн. осіб.

За грою підсумковий прохід Реала виглядав не зовсім заслужено. Гостям вдалося забити швидкий гол на 12-й хвилині, після якого вони запаркували автобус у найкращих традиціях умовного Вереса у матчах проти Шахтаря чи Динамо, і якби на флангах команди Олега Шандрука грали Вінісіус та Родріго, рівненський клуб теж міг би вибігати у контратаки набагато частіше. Але стратегія себе виправдала: Сіті зміг забити лише один раз, коли на 76-й хвилині відзначився Де Брюйне, не використав ще кілька ідеальних моментів і довів справу до пенальті, в якому холоднокровнішими і точнішими були вершкові.

У півфінал ЛЧ цілком могли вийти і двоє українців, але Арсенал Олександра Зінченка продовжив свою серію падінь у всіх турнірах. Після поразки від Астон Вілли до АПЛ (0:2), яка погіршила шанси команди на чемпіонство, каноніри вилетіли з ЛЧ від проблемної мюнхенської Баварії (0:1). Зігравши в нічию в першому матчі (2:2), німецький клуб уже не виглядав таким явним аутсайдером пари, але вболівальники лондонців, напевно, сподівалися, що їхня команда продемонструє свою перевагу хоча б на виїзді. Однак нічого подібного не трапилося: за досить рівної гри долю путівки в 1/2 вирішив єдиний гол Кімміха в середині другого тайму, і тепер саме Баварія зіграє у півфіналі проти Реала, а Арсенал ще мінімум рік терпітиме знущання конкурентів з приводу відсутності в клубному музеї трофея ЛЧ.

З іншого боку сітки вогняний матч видали дортмундська Боруссія та мадридський Атлетіко (4:2). У першому поєдинку на своєму полі матраци виглядали дуже впевнено, і здавалося, що навіть з мінімальною перевагою у них не повинно виникнути великих проблем у повторній грі у Німеччині. Але господарі швидко взялися до справи, і вже у першому таймі зуміли вийти вперед за сумою двох зустрічей завдяки голам Брандта та Матсена

Іспанський клуб такий сценарій не зламав: одразу після перерви підопічні Сімеоне відіграли один м'яч завдяки автоголу Хуммельса, а за 15 хвилин Корреа знову повернув своїй команді лідерство у протистоянні. Але останнє слово все ж таки залишилося за Дортмундом: голи Фуллькуга та Забітцера з інтервалом у три хвилини остаточно добили мадридський клуб, а Боруссія стала справді несподіваним півфіналістом.

За крок до фіналу суперником джмелів буде французький ПСЖ, хоча у перші півгодини матчу в Барселоні здавалося, що все складеться інакше. Парижани (2:3), які програли в першому матчі, пропустили швидкий гол від Рафіньї і зовсім не знали, як врятувати ситуацію, проте потім сталося те саме вилучення Араухо, яке і зумовило результат протистояння. Ще до перерви один м'яч відіграв Дембеле, а в другому таймі команда Луїса Енріке просто вдавила суперника до його штрафного майданчика, і за 16 хвилин забила ще двічі: дальнім ударом Вітіньї та 11-метровим від Мбаппе. А остаточно добив суперника той самий Мбаппе, який у, можливо, останньому сезоні в Парижі тепер має непогані шанси принести місцевому клубу перший в історії трофей ЛЧ.

Ліга Європи: Ліверпуль – не чарівники, Байєр все ще непереможний та виліт Трубіна

У Лізі Європи перед матчем у відповідь на краю прірви опинився її головний фаворит. У Бергамо Ліверпулю потрібно було відігравати три м'ячі, і швидкий гол Салаха вже на сьомій хвилині дав уболівальникам червоних надію на те, що це можливо. Але на цьому камбек команди Клоппа закінчився, і Аталанта зуміла утримати потрібний їй рахунок до фінального свистка. Таким чином підопічні Гасперіні сенсаційно дісталися півфіналу, а мерсисайдці, які ще недавно гналися за чотирма трофеями, серйозно ризикують закінчити сезон з одним лише Кубком ліги.

Провал Ліверпуля став приємною новиною для Марселя та Бенфіки, адже шанси переможця цієї пари вийти у фінал суттєво зросли.

У більш виграшному становищі після мінімальної перемоги в першому матчі (2:1) був португальський клуб, але скористатися своєю перевагою орли не зуміли: наприкінці основного часу дозволили супернику зрівняти рахунок, а в серії пенальті наш Анатолій Трубін не зумів відбити жодного удару, і далі пройшли саме господарі Велодрома.

А ось у протистоянні Роми та Мілана інтригою до останніх хвилин і не пахло. Римський клуб (1:0), який виграв перший поєдинок, вже до середини першого тайму довів свою перевагу за сумою двох зустрічей до великого, коли у воротах суперника розписалися Манчіні та Дібала. Повернути россонері в гру могло видалення Зекі Челіка, але подарувати собі хоча б надію на камбек гості не зуміли, і обмежилися лише голом престижу від Леау наприкінці зустрічі.

Нічого не віщувало якихось несподіванок і в матчі Вест Гема проти Байєра, але коли швидкий гол молотобойців наблизив їх до суперника на відстань лише одного точного удару, їхні шанси стали здаватися не такими й мізерними. Однак на більше господарів не вистачило, а на останніх хвилинах Фрімпонг ще й врятував фармацевтів від першої поразки у сезоні, дозволивши побити рекорд Ювентуса за тривалістю безпрограшної серії.

Ліга конференцій: Мартінес знову знущався з Франції, а турки не дотиснули греків

У центральному протистоянні цієї стадії Лілль на своєму полі справді якісно протистояв Астон Вілле, і забивши до середини другого тайму два м'ячі був буквально за кілька хвилин від півфіналу.

Але гол Кеша на 87-й хвилині перевів гру в екстра-тайми та серію пенальті, а там свою майстерність знову показав голкіпер англійського клубу Еміліано Мартінес, який провокував усіх, кого тільки можна, але відбив два удари та протяг команду до 1/2.

До пенальті дійшло й у протистоянні Фенербахче з Олімпіакосом. Турецький клуб зміг швидко забити на своєму полі та зрівняти рахунок за сумою двох матчів, але дотиснути суперника в основний чи додатковий час не зумів, а у драматичній серії 11-метрових далі пройшли саме греки.

З іншого боку, сітки все було не так весело. Фіорентина знову мучилася з чеською Вікторією Плзень, але все ж таки зуміла добити суперника, що залишився в меншості, в додатковий час (2:0), а Брюгге ще раз підтвердив свою перевагу над ПАОКом, перемігши ще впевненіше (2:0), ніж на своєму полі тиждень тому.